OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 31.01.2016

IV NIEDZIELA ZWYKŁA

31 STYCZNIA 2016

 1. Dziś o 13.00 spotkanie osób zaangażowanych w Misterium Męki Pańskiej oraz tych, którzy chcieliby po raz pierwszy wziąć w nim udział lub uczestniczyć w pracach przygotowujących. Zapraszamy nowe osoby.

 2. Trwają odwiedziny duszpasterskie w naszej parafii. Prosimy o przybycie po kolędującego kapłana oraz ministrantów jak również odwiezienie ich po zakończonej kolędzie.

  Dzieciom i młodzieży uczęszczającym na katechezę przypominamy o przygotowaniu na czas kolędy zeszytów od religii.

  Proszę, aby po Mszy św. pozostali w kościele przedstawiciele rodzin, które w tym tygodniu będą miały kolędę.

 3. W związku z kolędą Msza św. w poniedziałek będzie sprawowana o 8.00, a w środę o 8.00 i 18.00.

 4. We wtorek przypada święto Ofiarowania Pańskiego, zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. o 10.00, 17.00 i 19.00 będą połączone z poświęceniem świec. Prosimy więc, aby przynieść ze sobą świecę.

 5. Także w tym dniu obchodzimy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Podczas Eucharystii o 17.00 będziemy szczególnie modlić się w intencji pochodzących z naszej parafii sióstr zakonnych: s. Franciszki Krzyżańskiej z Kicina, s. Urszuli Mandziak z Janikowa i s. Tomaszewskiej. Po Mszach św. zbiórka ofiar na klasztory klauzurowe.

 6. W środę katecheza dla dzieci z klas VI o 17.00.

 7. W czwartek spotkanie Eucharystycznego Ruchu Młodych o 17.30.

 8. W tym tygodniu przypadają:

  – pierwszy czwartek miesiąca

  po Mszy św. kwadrans modlitwy przed Najśw. Sakramentem w intencji uświęcenia kapłanów,

  – pierwszy piątek miesiąca:

  od 8.30 odwiedziny chorych z posługą sakramentalną; 15.30-17.00 – spowiedź ze szczególnym udziałem dzieci; 17.00 – Msza św. ze szczególnym udziałem dzieci; 18.00 – Eucharystia; 19.30 – spowiedź ze szczególnym udziałem młodzieży; 20.00 – Eucharystia ze szczególnym udziałem młodzieży

  – pierwsza sobota miesiąca – nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP:

  8.00 – spowiedź; 8.30 – różaniec; 9.00 – Eucharystia

 9. Za tydzień:

  – zebranie członków Żywego Różańca po Mszy św. o 8.00,

  – Eucharystia ze szczególnym udziałem rodziców dzieci z klas I o 18.00. Po Mszy św. katecheza.

  – katecheza dla rodziców dzieci przygotowujących się do Wczesnej Komunii św. o 20.00,

  – pierwsza niedziela miesiąca. Ofiary z tacy przeznaczone będą na prace remontowo-budowlane prowadzone przy kościele. Polecamy tę kwestię ofiarności wiernych.

 10. W przyszłą niedzielę nabożeństwo o imieniu z chrztu świętego o 16.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy oraz wdzięczności za otrzymane imię, za osobistego patrona i orędownika, za życie i łaskę wiary, którymi obdarzeni zostaliśmy na chrzcie świętym.

 11. Przed tygodniem do puszek na Radio Emaus zebraliśmy 390 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom.

 12. Mieszkańcom Janikowa z ulic Małej i Asfaltowej – numery parzyste dziękujemy za prace porządkowe wykonane w minionym tygodniu w kościele i w domu parafialnym. W bieżącym tygodniu zapraszamy mieszkańców Janikowa z ulic Spadzistej i Asfaltowej – numery nieparzyste.

 13. Przy wyjściu z kościoła można nabyć nowy numer „Przewodnika Katolickiego”. Zachęcamy do jego lektury.

 14. Zmarli: Zygmunt Knypiński z ul. Swarzędzkiej w Janikowie, pogrzeb miał miejsce w czwartek; Aleksander Daszkiewicz z ul. Rolnej w Kicinie, pogrzeb odbył się w piątek. Zmarłych polecajmy Bożemu miłosierdziu.