Domowy Kościół

DK

Domowy Kościół jest małżeńsko-rodzinnym ruchem świeckich w Kościele, działającym w ramach Ruchu Światło-Życie, założonym przez ks. Franciszka Blachnickiego. Powstał w nurcie posoborowej odnowy Kościoła w Polsce. Ma za zadanie pomagać małżonkom trwającym w związku sakramentalnym w budowaniu między nimi prawdziwej miłości i jedności, która stwarza najlepsze warunki do dobrego wychowania dzieci w duchu chrześcijańskim.

Duchowość małżeńska jest realizowana poprzez przyjęcie elementów formacyjnych nazywanych zobowiązaniami. Są to m.in. codzienna modlitwa osobista i rodzinna, czytanie Pisma Św., dialog małżeński, rekolekcje. Raz w miesiącu ma miejsce spotkanie kręgu, czyli stałej grupy 4-7 małżeństw, które przez wspólną modlitwę i dzielenie się swoją wiarą wspomagają się w tworzeniu szczęśliwych, chrześcijańskich rodzin. W naszej parafii Domowy Kościół zaczął działać w 2012 roku. Obecnie powstaje drugi krąg.

Serdecznie zapraszamy wszystkie małżeństwa, które chciałyby bliżej poznać ten ruch i przyłączyć się do kręgu.Zainwestuj w rodzinę!

Więcej informacji można uzyskać pod nr tel. 691 505 224

Polecamy ogólnopolską stronę internetową Domowego Kościoła: www.dk.oaza.pl oraz stronę diecezjalną: www.poznan.oaza.pl/dk