OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 24.04.2022

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

24 KWIETNIA  2022

  1. Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Po Mszach św. zbiórka do puszek na Caritas Archidiecezjalną. O godz. 15:00 Godzina Miłosierdzia.
  2. W poniedziałek po Mszy św. Różaniec do Siedmiu Boleści Matki Bożej. Po modlitwie spotkanie Apostolstwa Dobrej Śmierci w domu parafialnym.
  3. We wtorek obchodzimy uroczystość św. Wojciecha biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski.
  4. W czwartek po wieczornej Mszy św. do godz. 20:00 adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji uświęcenia kapłanów i nowych powołań. Do udziału w adoracji szczególnie zapraszam Redakcję „Naszego Patrona” oraz Rodzinę Duchowej Adopcji.
  5. Od przyszłej niedzieli rozpoczniemy nabożeństwa majowe: w Kicinie w kościele o godz. 20:30, w Klinach na dawnym cmentarzu o 18:00 i w Janikowie w świetlicy o 19:00. W tym dniu o godz. 14:00 ze wzgórza kościelnego wyruszy pielgrzymka autokarowa do Częstochowy. 3 maja na Jasnej Górze weźmiemy udział w diecezjalnym dziękczynieniu za Nawiedzenie obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w naszej Archidiecezji.
  6. Po raz kolejny chcemy wesprzeć ziemiopłodami i produktami rolnymi dom zakonny Sióstr Służebniczek w Luboniu. Siostry mają pod opieką około sześćdziesięcioosobową grupę uchodźców z Ukrainy. Dary będzie można składać we wtorek od godz. 10:00 przy domu gospodarczym.
  7. Mieszkańcom Kicina z ulicy Poznańskiej – numery parzyste od 20 do końca dziękujemy za prace porządkowe wykonane w minionym tygodniu w kościele i na wzgórzu. W bieżącym tygodniu o pomoc prosimy mieszkańców Kicina z ulic: Zbożowa i Żniwna.
  8. Polecam miesięcznik „Od Słowa do życia”, kwartalnik „Miłujcie się”. Dla dzieci jest niedzielna naklejka.
  9. Zmarł nasz parafianin śp. Stanisław Sobański z Kicina. Msza św. pogrzebowa we wtorek o godz. 12:00, po Mszy św. pogrzeb na cmentarzu w Kicinie. Polećmy zmarłego Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…