OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 21.11.2021

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

21 LISTOPADA 2021

 1. Dzisiaj uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, patronalne święto Akcji Katolickiej. Po Mszy św. o godz. 12:00 spotkanie dla osób biorących udział w Misterium Wcielenia.
 2. Rozpoczęliśmy rekolekcje parafialne przygotowujące nas na uroczystość nawiedzenia Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Msze św. z nauką rekolekcyjną: dzisiaj o godz. 8:00, 10:00, 12:00 i 18:00, od poniedziałku do środy o 10:00 i 18:00. Rekolekcje prowadzi ks. Dariusz Dąbrowski z Kongregacji Oratorium św. Filipa Neri, proboszcz parafii pw. św. Jadwigi w Grodzisku Wlkp.
 3. W poniedziałek w Biedrusku rozpoczyna się peregrynacja Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w dekanacie czerwonackim. Nawiedzenie w naszym kościele będzie miało miejsce w najbliższy piątek i sobotę. Powitamy Matkę Bożą w kopii cudownej ikony w piątek o godz. 17:30 przy figurze Najświętszego Serca Pana Jezusa. Stamtąd wyruszy procesja do kościoła. Procesji i Mszy św. o godz. 18:00 będzie przewodniczył Ksiądz Arcybiskup Stanisław Gądecki Metropolita Poznański.
 4. Program Nawiedzenia jest zamieszczony na stronie internetowej parafii oraz w gablotach ogłoszeń.
 5. Plan nocnego czuwania z Matką Bożą: od 1:00 do 2:00 czuwanie wspólne prowadzone przez scholę, następnie czuwanie w ciszy, od 2:00 do 3:00 dla mieszkańców Kicina z ul. Poznańskiej nry nieparzyste i tej strony Kicina, od 3:00 do 4:00 dla mieszkańców Kicina z ul. Poznańskiej nry parzyste i tej strony Kicina, od 4:00 do 5:00 dla mieszkańców Janikowa, od 5:00 do 6:00 dla mieszkańców Klin.
 6. We wtorek kończymy 33. dniowe rekolekcje prowadzące do oddania życia Matce Bożej. Osoby, które je podjęły zapraszam na Mszę św. w sobotę o godz. 16:00. Po Komunii św. nastąpi uroczysty akt oddania.
 7. Przypomnę trasę przejazdu auta-kaplicy do naszej parafii: z Czerwonaka ul. Szkolną, Poznańską do figury Najświętszego Serca Pana Jezusa, stamtąd ul. Kościelną wyruszy procesja z obrazem Matki Bożej do kościoła. W sobotę obraz zostanie przewieziony, ulicami: Swarzędzką, Wiejską i Poznańską w kierunku Klin, następnie przez Mielno, Wierzonkę do kościoła pw. św. Mikołaja w Wierzenicy. W niedzielę 28 listopada po godz. 17:00 przejazd auta-kaplicy z obrazem przez Kliny i Kicin ul. Poznańską do kościoła pw. Św. Brata Alberta w Koziegłowach.
 8. Bardzo proszę wszystkich parafian o dekorację domów i posesji, niezależnie od trasy przejazdu i pozostawienie jej na czas nawiedzenia Obrazu w naszym dekanacie czyli od 22. do 30. listopada. Wzdłuż drogi przejazdu auta-kaplicy w miejscach nie zamieszkałych trasa została udekorowana proporczykami. Można wesprzeć to dzieło składając ofiarę do skarbony w kruchcie. Wyrażam wdzięczność tym wszystkim, którzy podjęli prace dekoracyjne na wzgórzu kościelnym i przy trasie. Dziękuję Paniom za umycie okien w domu parafialnym i sprzątanie w kościele. W najbliższy wtorek zapraszam na godz. 11:00 wszystkie chętne osoby do sprzątania na wzgórzu. Dyżur w sprzątaniu kościoła w tym tygodniu pełnią mieszkańcy Kicina z ulic: Jonschera i Zacisze.
 9. W czwartek po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20:00.
 10. Za tydzień pierwsza Niedziela Adwentu, od poniedziałku 29. listopada Roraty o godz. 6:30.
 11. Po Mszy św. polecam: „Przewodnik Katolicki”. Dla dzieci jest niedzielna naklejka oraz kalendarz adwentowy „Boski Adwent” w cenie 12 zł.