OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 20.12.2020

IV NIEDZIELA  ADWENTU

20 GRUDNIA 2020

  1. W poniedziałek okazja do spowiedzi św. w naszym kościele: od 17:00 do 18:00 i od 19:00 do 20:30. Po wieczornej Mszy św. będzie spowiadało trzech kapłanów.
  2. W czwartek Msza św. o godz. 8:00 rano. Od godziny 9:00 nadzwyczajny szafarz odwiedzi chorych z Komunią św. Proszę zgłaszać chorych w biurze parafialnym lub w zakrystii. Wieczorem tego dnia zasiądziemy do wigilijnego stołu. Niech nie zabraknie przy nim wspólnej modlitwy i śpiewu kolęd. Przeczytajmy fragment Ewangelii wg św. Łukasza o Narodzeniu Pańskim. Msza św. pasterska o godz. 22:00 i o północy. Biorąc pod uwagę ograniczenia liczbowe w świątyni zachęcam – jak tylko będzie to możliwe – do udziału we Mszy św. na placu przed kościołem. Msze św. będą również transmitowane. W wyszukiwarce internetowej wystarczy wpisać „Msza św. na żywo z Kicina”.
  3. Msze św. w pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia o godz. 10:00, 12:00 i 18:00. Nie będzie Mszy św. o godz. 8:00 rano.
  4. W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia, w święto św. Szczepana męczennika Msze św. według porządku niedzielnego. Podczas Mszy św. o godz. 12:00 zakończenie duchowej adopcji dziecka poczętego zagrożonego zagładą. Tego dnia ofiary z tacy będą przeznaczone na KUL, Wydział Teologiczny UAM w Poznaniu i szkoły katolickie.
  5. W pierwszy i drugi dzień świąt Msze św. o godz. 10:00 i 12:00 będą transmitowane.
  6. W przyszłą niedzielę obchodzimy święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa.
  7. Decyzją Księdza Arcybiskupa Metropolity Poznańskiego – o czym już informowałem – w tym roku w Archidiecezji Poznańskiej nie będzie odwiedzin duszpasterskich w tradycyjnej formie. W wyznaczone dni odprawię Mszę św. w intencji parafian poszczególnych miejscowości i ulic. Szczegółowy plan Mszy św. został zamieszczony w grudniowym numerze „Naszego Patrona”. Do parafian dotrze też przesyłka z książeczką kolędową i listem od ks. Proboszcza.
  8. Mieszkańcom Kicina z ulicy Fabrycznej dziękuję za prace porządkowe wykonane w minionym tygodniu w kościele. W bieżącym tygodniu o pomoc proszę mieszkańców Kicina z ulicy Suchej.
  9. Po Mszy św. można nabyć opłatki i sianko na stół wigilijny. Jest „Przewodnik Katolicki” – numer podwójny w cenie 10 zł, dla dzieci „Niedziela z owieczką”. Jest też kalendarz wydany przez Archiwum Archidiecezjalne w cenie 2 zł. Uprzejmie proszę zabrać plan sprzątania kościoła.
  10. Zmarła nasza parafianka śp. Danuta Zakrzewska z Janikowa. Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona 23.12.2020 r. w kościele Świętego Krzyża w Poznaniu, po Mszy św. pogrzeb na cmentarzu Górczyńskim w Poznaniu. Msza św. i pogrzeb śp. Jerzego Wittiga odbyły się w sobotę w Kicinie. Polećmy zmarłych parafian Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek