OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 16.08.2020

XX NIEDZIELA ZWYKŁA

16 SIERPNIA 2020

  1. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w duchu solidarności z mieszkańcami Bejrutu. Naszą modlitwą obejmujemy ofiary eksplozji, która miała miejsce w stolicy Libanu w ubiegłym tygodniu. Po Mszach św. zbiórka środków finansowych, które za pośrednictwem Caritas Polska, zostaną przekazane na rzecz poszkodowanych.
  2. W czwartek od 18:00 do 19:00 adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji uświęcenia kapłanów i nowych powołań.
  3. W piątek Msza św. z udziałem osób, które podjęły duchową adopcję dziecka poczętego zagrożonego zagładą.
  4. Ksiądz Arcybiskup Metropolita Poznański Stanisław Gądecki przypomina o ścisłym przestrzeganiu zaleceń służb sanitarnych, a zwłaszcza o zakrywanie ust i nosa podczas nabożeństw religijnych i spotkań w pomieszczeniach zamkniętych.
  5. Mieszkańcom Janikowa z ulic: Ogrodnicza i Podgórna dziękujemy za prace porządkowe wykonane w minionym tygodniu w kościele i na wzgórzu. W bieżącym tygodniu o pomoc prosimy mieszkańców Janikowa z ulic: Cicha, Leśna, Swarzędzka i Turystyczna.
  6. Zmarli nasi parafianie: śp. Marek Muszyński – Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona w poniedziałek o godz. 11:00, po Mszy św. pogrzeb na naszym cmentarzu; śp. Bogdan Szar – data pogrzebu nie została jeszcze ustalona. Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek