OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 14.11.2021

269. ROCZNICA POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA

14 LISTOPADA 2021

  1. Dzisiaj obchodzimy 269. rocznicę poświęcenia naszego kościoła. Uroczysta Msza św. w intencji parafian i dobroczyńców kościoła o godz.12:00. Podczas Mszy św. o godz. 12:00 członkowie nowo ustanowionych Rad, Duszpasterskiej i Ekonomicznej złożą swoje przyrzeczenia.
  2. Katecheza dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych i wczesnokomunijnych w poniedziałek o 19:00 lub w środę o 9:00, terminy do wyboru. Msza św. w intencji dzieci komunijnych i ich rodziców w sobotę o godz. 16:30.
  3. W czwartek po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20:00. O godz. 19:00 zbiórka ministrantów. Omówimy liturgię nawiedzenia Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Obecność wszystkich ministrantów obowiązkowa.
  4. Od 21. do 24. listopada, czyli od najbliższej soboty do środy będziemy przeżywać rekolekcje parafialne przygotowujące nas na uroczystość nawiedzenia Obrazu Jasnogórskiego. Msze św. z nauką rekolekcyjną: w sobotę o godz. 18:00, w niedzielę o 8:00, 10:00, 12:00 i 18:00, w dni powszednie o 10:00 i 18:00. Rekolekcje poprowadzi ks. Dariusz Dąbrowski, proboszcz parafii pw. św. Jadwigi w Grodzisku Wlkp.
  5. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, po Mszy św. o godz. 12:00 spotkanie dla osób biorących udział w Misterium Wcielenia.
  6. Mieszkańcom Kicina z ulic: Nagietkowa i Szkolna dziękujemy za prace porządkowe wykonane w tym tygodniu w kościele i na wzgórzu. W bieżącym tygodniu o pomoc prosimy mieszkańców Kicina z ulicy Poznańskiej numery parzyste od 2 do 18. 
  7. W ubiegłą niedzielę na budowę nowego kościoła zebraliśmy 3585 zł. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę oraz wpłacane na konto.
  8. Po Mszy św. polecam: „Przewodnik Katolicki”. Dla dzieci jest niedzielna naklejka. W przyszłą niedzielę po Mszach św. będzie można nabyć kalendarz adwentowy „Boski Adwent” w cenie 12 zł.
  9. We wszystkich wioskach naszej parafii zostały zainstalowane banery informujące o uroczystości nawiedzenia obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Dzisiaj przed kościołem można zaopatrzyć się w materiały dekoracyjne. Nawiedzenie w naszej parafii będzie miało miejsce od 26 listopada, godz. 17:30 do 27. listopada, godz. 17:00. Program nawiedzenia dotarł do parafian w liście, jest też dostępny na stronie internetowej: www.kicin.archpoznan.pl Trasa przejazdu auta-kaplicy do naszej parafii: z Czerwonaka ul. Szkolną, Poznańską do figury Najświętszego Serca Pana Jezusa, stamtąd ul. Kościelną wyruszy procesja z obrazem Matki Bożej do kościoła. W sobotę obraz zostanie przewieziony, ulicami: Swarzędzką, Wiejską i Poznańską w kierunku Klin, następnie przez Mielno, Wierzonkę do kościoła pw. św. Mikołaja w Wierzenicy. W niedzielę 28 listopada po godz. 17:00 przejazd auta-kaplicy z obrazem przez Kliny i Kicin ul. Poznańską do kościoła pw. Św. Brata Alberta w Koziegłowach. Bardzo proszę wszystkich parafian o dekorację domów i posesji, niezależnie od trasy przejazdu i pozostawienie jej na czas nawiedzenia obrazu w naszym dekanacie czyli od 22. do 30. listopada. Wzdłuż drogi przejazdu auta-kaplicy w miejscach nie zamieszkałych chcemy udekorować trasę proporczykami i innymi emblematami. Można wesprzeć ten projekt składając ofiarę do skarbony w kruchcie. W poszczególnych wioskach są wyznaczeni koordynatorzy prac. W najbliższy wtorek rozpoczynamy prace na wzgórzu. Zaangażujmy się w to wielkie dzieło duchowo i fizycznie.