OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 14.02.2021

VI NIEDZIELA ZWYKŁA

14 LUTEGO 2021

  1. Dzisiaj trzecia z siedmiu niedziel przed uroczystością św. Józefa. Zachęcam do skorzystania z rozważań zamieszczonych na stronie internetowej naszej parafii lub odmówienia litanii do św. Józefa w gronie rodziny. Na stoisku z prasą zostały wyłożone obrazki z modlitwą do św. Józefa.
  2. W poniedziałek po Mszy św. zebranie Akcji Katolickiej. O godz. 18:45 spotkanie Parafialnego Zespołu Liturgicznego.
  3. W środę rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 10:00, 17:00 i 19:00. Po Mszach św. zbiórka do puszek na Caritas Archidiecezjalną. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły osoby, które ukończyły osiemnasty rok życia i nie rozpoczęły sześćdziesiątego (jeden posiłek do syta i dwa skromne posiłki). Wszystkich obowiązuje post od pokarmów mięsnych. Powstrzymywanie się od zabaw obowiązuje we wszystkie dni Wielkiego Postu.
  4. W Środę Popielcową nie będzie czynne Biuro Parafialne i Biuro Cmentarne.
  5. Tegoroczne rekolekcje wielkopostne rozpoczniemy w IV Niedzielę Wielkiego Postu tj. 14 marca br.
  6. Droga krzyżowa w piątek o godz. 17:00 z udziałem dzieci i po wieczornej Mszy św. Gorzkie żale w niedzielę o godz. 17:00. Kazania pasyjne będzie głosił ks. Bartłomiej Dolata, wikariusz w parafii pw. św. Karola Boromeusza w Poznaniu.
  7. W sobotę Msza św. dla rodziców i dzieci pierwszokomunijnych: grupa III o godz. 15:45, grupa IV o godz. 16:45. Po Mszach św. katecheza dla rodziców w domu parafialnym.
  8. Mieszkańcom Janikowa z ulicy Leśnej dziękujemy za prace porządkowe wykonane w minionym tygodniu w kościele, w domu parafialnym i na wzgórzu. W bieżącym tygodniu o pomoc prosimy mieszkańców Klin z ul. Poznańskiej, Urokliwej i Zacisznej.
  9. Polecam: „Nasz Patron”, „Przewodnik Katolicki”, Miłujcie się”, „40 dni z Bogiem. Pomocnik wielkopostny”, dla dzieci „Niedziela z owieczką”.
  10. Zmarł nasz parafianin śp. Mieczysław Piechowiak z Janikowa. Msza św. i pogrzeb odbyły się w sobotę. Polećmy zmarłego Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek