V Niedziela Wielkiego Postu – 20. 03. 2021

 1. Nabożeństwa pasyjne w naszym kościele: droga krzyżowa w piątek o godz. 17:00 z udziałem dzieci i po wieczornej Mszy św. (około 18:30), gorzkie żale w niedzielę o 17:00.
 2. W poniedziałek o godz. 18:45 spotkanie Parafialnego Zespołu Liturgicznego.
 3. W środę podczas Mszy św. o godz. 16:30 i 18:00 Ksiądz Biskup Zdzisław Fortuniak udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii. Dodatkowa Msza św. w tym dniu o godz. 8:00.
 4. W środę nie będzie czynne biuro parafialne i biuro cmentarne.
 5. W czwartek 25 marca przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego; podczas Mszy św. o godz. 18.00 nastąpi złożenie uroczystego przyrzeczenia, które rozpoczyna duchową adopcję dziecka poczętego zagrożonego zagładą. Wszystkie osoby, które pragną w tym roku włączyć się w dzieło duchowej adopcji prosimy o składanie wypełnionych deklaracji do pudełka z napisem „Duchowa adopcja”. Deklaracje wyłożone są na stoliku w kruchcie. W obecnej sytuacji epidemii przyrzeczenie Duchowej Adopcji może być też składane prywatnie przed krzyżem. Nie ma także konieczności wypełniania deklaracji, wystarczające jest zgłoszenie danej osoby telefonicznie lub mailowo u animatorki DA  (nr tel. 601973770 i mail: Karolina@appelt.pl), tak aby wszystkie osoby podejmujące Duchową Adopcję zostały wpisane na listę w parafialnej księdze duchowej adopcji. Taca w tym dniu przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21:00.
 6. W sobotę Msza św. dla rodziców i dzieci pierwszokomunijnych: grupa V o godz. 15:45, grupa VI o godz. 16:45. Przypominam o przyniesieniu świecy chrzcielnej. Po Mszach św. katecheza dla rodziców w domu parafialnym.
 7. W Wielkim Poście tradycyjnie składamy daninę diecezjalną. Naszym obowiązkiem jest utrzymanie materialne Kościoła – nie tylko parafii, ale też diecezji. Koperty na daninę diecezjalną można zabrać ze stolika z prasą.
 8. W tym roku nie odbędzie się Misterium Męki Pańskiej. Śladem i wyrazem naszej tęsknoty za tym wydarzeniem jest częściowa instalacja przygotowana na wzgórzu. Dziękuję Panom, którzy zaangażowali się w jej przygotowanie.
 9. Mieszkańcom Kicina z ulic: Nowe Osiedle nry nieparzyste i Spokojna dziękujemy za prace porządkowe wykonane w minionym tygodniu w kościele, w domu parafialnym i na wzgórzu. W bieżącym tygodniu o pomoc prosimy mieszkańców Kicina z ulic: Berberysowa, Daglezjowa i Pod lasem.
 10. Po Mszy św. do nabycia są paschaliki w cenie 8 zł. Polecam: „Nasz Patron”, „Przewodnik Katolicki”; dla dzieci jest „Niedziela z owieczką”. Za tydzień przed każda Mszą św. będzie można nabyć wiązanki palm.
 11. „Bóg daje życie – smog je odbiera” to akcja informacyjna Światowego Ruchu Katolików na rzecz Środowiska oraz Polskiego Alarmu Smogowego. Akcja w tym tygodniu z pomocą Gościa Niedzielnego trafiła do większości parafii w Polsce, jako część programu „Zielone Parafie”. Papież Franciszek podkreśla, że jako chrześcijanie jesteśmy powołani do troski o życie i zdrowie bliźnich. Odpowiedzialność tę możemy wyrazić poprzez wymianę źródeł ciepła na czystsze i mniej szkodliwe dla zdrowia. Więcej informacji o tej inicjatywie w gablocie ogłoszeń. Gmina Czerwonak na przełomie maja/czerwca br. przystąpi do rządowego programu Czyste Powietrze. Obecnie można wziąć udział w gminnym programie wymiany pieców, z dotacją do 6 tys. zł. Termin składania wniosków od początku kwietnia br.