ScholaSchola młodzieżowa powstała 24 czerwca 2011 roku i w zmiennym składzie działa już trzeci rok. Zaczynaliśmy od prowadzenia śpiewu podczas kicińskiej pieszej pielgrzymki do Dąbrówki Kościelnej w roku 2011 – to był nasz debiut. Początkowo śpiewaliśmy wyłącznie podczas Mszy św. młodzieżowych w pierwsze piątki miesiąca, które od października 2012 ustąpiły miejsca przygotowywanym przez młodzież pod wodzą Pani Grażyny Sobańskiej Celebracjom Roku Wiary. Aktualnie usłyszeć nas można dwa razy w miesiącu: w pierwszy piątek o godzinie 20:00 oraz w trzecią niedzielę o 10.00.
Ważny jest dla nas nie tylko śpiew, ale też formacja – uczestniczymy w różnego rodzaju warsztatach i kursach, spotykamy się ze scholami z innych parafii, wspólnie wyjeżdżamy, modlimy się, gramy w gry, uprawiamy sporty. Chcemy działać nie tylko dla siebie, ale też dla innych – od dwóch lat organizujemy w naszej parafii „Wielkie Kicińskie podchody” z okazji Dnia Młodzieży, czuwania modlitewne (także całonocne!), oraz wyjazdy na Spotkania Lednickie. Prowadzimy także stronę na facebooku, na której, oprócz bieżących informacji o próbach, spotkaniach i wydarzeniach, w których bierzemy udział, udostępniamy wartościowe artykuły, muzykę i zdjęcia, dzielimy się spostrzeżeniami
i przemyśleniami.
Nasze próby odbywają się w każdy czwartek o godzinie 18:00 w salce domu parafialnego. Jeśli lubisz śpiewać bądź grasz na instrumencie i chcesz razem z nami odkrywać radość z bycia wspólnotą, chwalić Pana grą, śpiewem i modlitwą, zaangażować się w życie kicińskiej parafii, zapraszamy!

Skontaktuj się z nami:

> NA FACEBOOKU: www.facebook.com/ScholaMlodziezowaKicin

> PRZEZ E-MAIL: scholakicin@vip.onet.pl

> BĄDŹ TELEFONICZNIE: 783 47 95 41 (Hania)

NIE CZEKAJ, DOŁĄCZ DO NAS JUŻ DZISIAJ!