OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 31.10.2021

XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA

31 PAŹDZIERNIKA 2021

  1. Dzisiaj po Mszach św. zbiórka do puszek na potrzeby Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu.
  2. W poniedziałek uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w kościele o godz. 8:00 i 10:00, na cmentarzu o 14:00.
  3. We wtorek Wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych, Msze św. o godz. 10:00, 17:00 i 19:00.
  4. Od 1. do 30. listopada będzie można codziennie uzyskać odpust zupełny dla jednej osoby zmarłej pod następującymi warunkami: przyjęcie Komunii św., pobożne nawiedzenie cmentarza, odmówienie „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”, dowolna modlitwa w intencjach Ojca św. oraz brak przywiązania do grzechu. Zachęcam do nawiedzenia cmentarza i modlitwy.
  5. W tym tygodniu przypada:- pierwszy czwartek miesiąca, Msza św. z udziałem Liturgicznej Służby Ołtarza, po Mszy św. zbiórka ministrancka oraz spotkanie dla rodziców ministrantów; adoracja Najświętszego do godz. 20:00;- pierwszy piątek miesiąca; odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 9:00, spowiedź św.  od 16:00 do 17:00 oraz od 17:30 do 18:00,  Msze św. o 17:00 i o 18:00;- pierwsza niedziela miesiąca; po Mszy św. o godz. 8.00 spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca, po Mszy św. o godz. 12:00 koncert organowy w wykonaniu naszego organisty pana Łukasza Toboły.
  6. W sobotę na godz. 10:00 zapraszam ministrantów na prace porządkowe w parku parafialnym, po pracy biesiada przy ognisku.
  7. Rozpoczęliśmy bliższe przygotowania do peregrynacji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w naszej parafii. Nawiedzenie będzie miało miejsce w dniach 26. i 27. listopada br. Trwają 33-dniowe rekolekcje podjęte indywidualnie przez parafian, od 20 do 24 listopada będą miały miejsce rekolekcje parafialne. O dobre i owocne przeżycie uroczystości Nawiedzenia modlimy się podczas środowej nowenny. Na spotkaniu w grupie roboczej podjęliśmy decyzje w sprawie dekoracji. Uprzejmie proszę o zaangażowanie się wszystkich parafian. W niedzielę 14 listopada przed południem będzie można zaopatrzyć się w materiały dekoracyjne.
  8. Mieszkańcom Kicina z ul. Poznańskiej numery parzyste od 20 do końca dziękujemy za prace porządkowe wykonane w tym tygodniu w kościele i na wzgórzu. Dziękuję wszystkim osobom, które wzięły udział w sprzątaniu cmentarza i wzgórza. W bieżącym tygodniu o pomoc prosimy mieszkańców Kicina z ulic: Zbożowa i Żniwna.
  9. Po Mszy św. polecam: „Nasz Patron”, „Przewodnik Katolicki”, „Miłujcie się” oraz „Od słowa do życia”. Dla dzieci jest niedzielna naklejka.
  10. Na stoisku z prasą zostały wyłożone kartki na wymienianki za zmarłych. Naszych bliskich zmarłych będziemy polecać w listopadzie, w dni powszednie kwadrans przed Mszą św. Wymienianki proszę składać do skarbony w kruchcie.