OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 31.07.2022

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

31 LIPCA 2022

  1. We wtorek za pobożne nawiedzenie kościoła parafialnego można uzyskać dla siebie lub dla osoby zmarłej łaskę odpustu zupełnego Warunkiem dostąpienia odpustu jest przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitwy Ojcze nasz i Wierzę w Boga oraz brak przywiązania do grzechu.  
  2. W tym tygodniu przypada: pierwszy czwartek miesiąca, po Mszy św. do godz. 21:00 adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji uświęcenia kapłanów i nowych powołań; pierwszy piątek miesiąca, odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 9:00, spowiedź św. od 17:30 do 19:00; pierwsza sobota miesiąca – święto Przemienienia Pańskiego, nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi, od godz. 8:00 okazja do spowiedzi, o 8:30 różaniec i o 9:00 Msza św.
  3. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca, po Mszy św. spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca.
  4. W przyszłą niedzielę pani Sołtys wraz z Radą Sołecką w Kicinie organizują spotkanie dla seniorów i emerytów. O godz. 16:00 Msza św. połączona z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych. Po Mszy św. spotkanie przy kawie w domu parafialnym.
  5. W dniach 2 i 3 sierpnia czyli w najbliższy wtorek i w środę w Dąbrówce Kościelnej uroczystość nawiedzenia Matki Bożej w kopii jasnogórskiego obrazu. Msza św. na rozpoczęcie nawiedzenia we wtorek o godz. 18:00.
  6. Kierując się wskazaniem naszych Biskupów zachęcam w sierpniu do wstrzemięźliwości od alkoholu. Do wyrzeczenia dołączmy osobistą intencję.
  7. Mieszkańcom Janikowa z ulic: Asfaltowa nry parzyste i Mała dziękujemy za prace porządkowe wykonane w minionym tygodniu w kościele i na wzgórzu. W bieżącym tygodniu o pomoc prosimy mieszkańców Janikowa z ulic Asfaltowa nry nieparzyste i Spadzista.
  8. Po Mszy św. polecam wakacyjny numer „Naszego Patrona” oraz miesięcznik „Od słowa do życia”.
  9. Zmarli nasi parafianie: śp. Zofia Lewandowska z Kicina. Msza św. pogrzebowa i pogrzeb odbyły się w piątek; śp. Zdzisław Springer z Kicina. Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona w poniedziałek o godz. 11:00, po Mszy św. pogrzeb na naszym cmentarzu. Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…