OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 28.02.2021

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

28 LUTEGO 2021

  1. Dzisiaj piąta niedziela przed uroczystością św. Józefa. Zachęcam do skorzystania z rozważań zamieszczonych na stronie internetowej naszej parafii lub odmówienia litanii do św. Józefa w gronie rodziny.
  2. W poniedziałek po Mszy św. zebranie Akcji Katolickiej.
  3. W pierwszy czwartek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15:00 do 17:45. W tym czasie będzie okazja do spowiedzi św. Zachęcam do modlitwy w intencji naszych rodzin i nowych powołań kapłańskich.
  4. W pierwszy piątek miesiąca odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 9:00. Okazja do spowiedzi św. od 16:00 do 17:00. Msza św. o godz. 18:00. Droga krzyżowa z udziałem dzieci o godz. 17:00 i po Mszy św.
  5. Za tydzień w pierwszą niedzielę miesiąca po Mszy św. o godz. 8:00 spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca.
  6. W odpowiedzi na list wielkopostny Księdza Arcybiskupa Metropolity wśród naszych parafian-rolników zrodziła się inicjatywa, aby wesprzeć ziemiopłodami domy zakonne w Poznaniu, które każdego dnia wydają posiłki dla ubogich (jest to około tysiąca posiłków dziennie). Produkty będzie można składać na wzgórzu przy domu gospodarczym w środę i w czwartek.
  7. Już po raz kolejny z piątku na sobotę przed Niedzielą Palmową z Gniezna wyruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa. W tym roku jest propozycja dwóch tras: EDK Katedralna – Gniezno-Katedra-Lednica-Kicin-Poznań-Katedra (63 km) oraz EDK Gniezno-Katedra-Lednica-Kicin (52.4 km). Informacje na Facebooku/EDK Gniezno-Kicin oraz Facebook/EDK Katedralna. Informacje również pod tel. 609 803 728.
  8. Dzisiaj po Mszach św. zbiórka do puszek na dzieło pomocy „Ad Gentes”.
  9. Mieszkańcom Klin z ulicy Trakt dziękujemy za prace porządkowe wykonane w minionym tygodniu w kościele i w domu parafialnym. W bieżącym tygodniu o pomoc prosimy mieszkańców Kicina z ulic: Okrężna, Rumiankowa i Zakątek.
  10. Polecam: „Przewodnik Katolicki”, „Od słowa do życia”, dla dzieci „Niedziela z owieczką”.