OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 24.09.2023

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

24 WRZEŚNIA 2023

  1. W poniedziałek po Mszy św. Różaniec do Siedmiu Boleści Matki Bożej i spotkanie Apostolstwa Dobrej Śmierci.
  2. W czwartek po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20:30. Do wspólnej modlitwy w sposób szczególny zapraszam Brygadę św. Józefa.
  3. W piątek obchodzimy święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. O godz. 19:30 w kościele katecheza dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.
  4. W najbliższą sobotę, po wieczornej Mszy św., w domu parafialnym odbędzie się projekcja filmu „Błogosławiona”, a po nim spotkanie z autorką scenariusza i reżyserem, Wandą Różycką-Zborowską. Trwający nieco ponad godzinę, fabularyzowany dokument ukazuje postać Natalii Tułasiewicz, jednej z dwóch świeckich kobiet, którą wśród 108 męczenników drugiej wojny światowej Jan Paweł II zaliczył w poczet błogosławionych.
  5. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca, po Mszy św. o godz. 8:00 spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca. Na godz. 10:15 zapraszam dzieci i rodziców zainteresowanych Wczesną Komunią św. Taca w niedzielę ze wszystkich Mszy św. przeznaczona jest na budowę nowego kościoła.
  6. W niedzielę za tydzień rozpoczynamy miesiąc październik. Nabożeństwa różańcowe w tym miesiącu codziennie o godz. 18:00, z wyjątkiem wtorków, o 8:30. Dziesiątka różańca dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17:00. W Janikowie nabożeństwo różańcowe w sali wiejskiej o godz. 19:00.
  7. W tym roku wyjątkowo nie w pierwszą, ale w drugą niedzielę miesiąca tj. 8 października o godz. 16:00 powitamy na wzgórzu kościelnym pieszą pielgrzymkę z Wierzenicy.
  8. Informacja wyjaśniająca. Krzyże żeliwne, które pojawiły się przy kościele od strony ul. Swarzędzkiej to rodzaj lapidarium, miejsce symbolicznie upamiętniające istniejący tutaj niegdyś cmentarzu.
  9. Mieszkańcom Kicina z ulicy Chabrowej dziękujemy za prace porządkowe wykonane w minionym tygodniu w kościele i na wzgórzu. W bieżącym tygodniu o pomoc prosimy mieszkańców Kicina z ulic: Kłosowa i Łanowa.
  10. Po Mszy św. polecam tygodnik „Niedziela”, miesięcznik „Od słowa do życia”. Dla dzieci jest niedzielna naklejka.