OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 22.12.2019

IV NIEDZIELA  ADWENTU

22 GRUDNIA 2019

 1. Dzisiaj spowiedź adwentowa w naszym kościele z udziałem zaproszonych kapłanów od 19:00 do 20:30.
 2. W poniedziałek i wtorek o godz. 6:30 ostatnie tegoroczne Roraty. Po Mszach św. śniadanie dla dzieci i młodzieży. Parafialnemu Zespołowi Caritas i osobom wspomagającym dziękuję za organizację śniadań. Dziękuję za ofiary złożone na ten cel.
 3. We wtorek po Mszy św. porannej nowenna przed nawiedzeniem obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w naszej parafii. Wieczorem tego dnia zasiądziemy do wigilijnego stołu. Niech nie zabraknie przy nim wspólnej modlitwy i śpiewu kolęd. Przeczytajmy fragment Ewangelii wg św. Łukasza o Narodzeniu Pańskim.
 4. Msza św. pasterska o godz. 22:00 i o północy. Msza św. o północy z udziałem chóru „Arsis”. Po Mszach św. podzielimy się opłatkiem.
 5. Msze św. w pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia o godz. 10:00, 12:00 i 18:00. Nie będzie Mszy św. o 8:00 rano. W tym dniu nadzwyczajni szafarze odwiedzą chorych z komunią św. Prosimy zgłaszać chorych w zakrystii.
 6. W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia, w święto św. Szczepana męczennika Msze św. według porządku niedzielnego. Podczas Mszy św. o godz. 12:00 zakończenie duchowej adopcji dziecka poczętego zagrożonego zagładą. Tego dnia ofiary z tacy będą przeznaczone na KUL, Wydział Teologiczny UAM w Poznaniu i szkoły katolickie.
 7. Odwiedziny duszpasterskie rozpocznę w piątek 27 grudnia. Szczegółowy plan odwiedzin wyłożony jest na stoliku z prasą. W odwiedzinach duszpasterskich będzie mi pomagał ks. kanonik Jerzy Stachowiak.  Biuro parafialne podczas kolędy będzie czynne w poniedziałek i środę od 9:00 do 10:00.
 8. Msza św. w piątek o godz. 8:00 rano.
 9. W przyszłą niedzielę obchodzimy święto Świętej Rodziny. Msza św. w intencji rodzin naszej parafii zostanie odprawiona o godz. 12:00.
 10. Mieszkańcom Kicina z ulic: Wiejska i Wodna dziękujemy za prace porządkowe wykonane w minionym tygodniu w kościele. W bieżącym tygodniu do prac zapraszamy mieszkańców Kicina z ulic: Liliowa, Nowe Osiedle nry parzyste i Różana.
 11. Po Mszy św. można nabyć opłatki i sianko na stół wigilijny. Jest „Przewodnik Katolicki” – numer podwójny w cenie 10 zł, dla dzieci „Niedziela z owieczką”. Jest też kalendarz wydany przez Archiwum Archidiecezjalne. Uprzejmie proszę zabrać plan sprzątania kościoła.
 12. Zmarła nasza parafianka śp. Alina Knypińska z Janikowa. Msza św. i pogrzeb odbyły się w czwartek. Polećmy zmarłą Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek