OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 22.11.2020

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

22 LISTOPADA 2020

 1. Dzisiaj obchodzimy uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to patronalne święto Akcji Katolickiej.
 2. Zapraszam rodziców dzieci pierwszokomunijnych na spotkania katechetyczne według ustalonych wcześniej terminów: w poniedziałek o godz. 18:45 i 19:30 oraz w środę o godz. 9:00 w kościele. Spotkanie dla rodziców dzieci wczesnokomunijnych będzie w czwartek o godz. 18:45 w domu parafialnym.
 3. W środę Msza św. z udziałem osób, które podjęły duchową adopcję dziecka poczętego zagrożonego zagładą.
 4. W piątek o godz. 18:45 spotkanie Parafialnego Zespołu Liturgicznego.
 5. Za tydzień Pierwsza Niedziela Adwentu. Po Mszy św. o godz. 12:00 rozpoczniemy Nowennę przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP. Będzie to zarazem przygotowanie do przyjęcia szkaplerza. Osoby, które chciałyby przyjąć szkaplerz 8. grudnia proszone są o kontakt z ks. Proboszczem.
 6. W tym roku nie będzie Mszy św. roratnich o godz. 6:30. Msze św. w okresie Adwentu w ciągu tygodnia według stałego porządku.
 7. Od 29 listopada do 31 grudnia br. odbywać się będą Ogólnopolskie Rekolekcje „Oddanie 33”. Rekolekcje są zachętą do oddania się Jezusowi przez Niepokalane Serce Maryi. Mszę św. inaugurującą rekolekcje odprawi Ksiądz Arcybiskup Stanisław Gądecki w katedrze poznańskiej 29 listopada o godz. 10:00. Rekolekcje będą emitowane na antenie Radia Emaus od poniedziałku do piątku o godz. 5:40 i 18:40, a w sobotę i w niedzielę o godz. 6:40 i 15:10.
 8. Dziękuję osobom, które w tym tygodniu posprzątały kościół i podjęły porządki na wzgórzu. W bieżącym tygodniu o pomoc proszę mieszkańców Kicina z ulic: Jonschera i Zacisze.
 9. Osoby, które nie uczestniczą we Mszy św. w kościele zachęcam do włączenia się we wspólną modlitwę podczas transmisji, w każdą niedzielę o godz. 10:00 lub 12:00. Aby znaleźć łącze wystarczy wpisać w wyszukiwarce internetowej hasło: transmisja Mszy św. na żywo z Kicina.
 10. Polecam pismo parafialne „Nasz Patron”, „Przewodnik Katolicki”. Dla dzieci jest „Niedziela z owieczką” i kalendarz „Boski Adwent”.
 11. Zmarł pochodzący z Kicina śp. ks. Grzegorz Koralewski. Msza św. i pogrzeb odbyły się w czwartek w Kicinie. Polećmy zmarłego kapłana Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek