OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 20.11.2022

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

270. ROCZNICA POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA W KICINIE

20 LISTOPADA 2022

  1. Dzisiaj uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, patronalne święto Akcji Katolickiej. W tym dniu – według dotychczasowych ustaleń – 20. listopada obchodzimy 270. Rocznicę poświęcenia kościoła w Kicinie. Od przyszłego roku Rocznicę poświęcenia naszego kościoła będziemy obchodzili w dniu 18 czerwca. Pewność tej daty zyskaliśmy przez niedawno odnalezione kazanie na konsekrację kościoła w Kicinie z dnia 18 czerwca 1752 roku. Więcej w tej sprawie mogliśmy przeczytać w listopadowym numerze „Naszego Patrona”.
  2. Spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych w poniedziałek o godz. 19:15 i w środę o godz. 9:00 w domu parafialnym. Terminy do wyboru.
  3. W czwartek po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20:00. Do udziału w adoracji w sposób szczególny zapraszam Liturgiczną Służbę Ołtarza oraz członków Rad parafialnych.
  4. Spotkanie Parafialnej Rady Ekonomicznej w środę o godz. 20:00, Parafialnej Rady Duszpasterskiej w czwartek po adoracji.
  5. W piątek Msza św. z udziałem osób, które podjęły duchową adopcję dziecka poczętego zagrożonego zagładą.
  6. W sobotę o godz. 12:00 przejdziemy w procesji z kościoła do figury Matki Bożej przy skrzyżowaniu ulic: Fabrycznej i Swarzędzkiej oraz przy ulicy Poznańskiej w Kicinie. Figury zostały ufundowane przed stu laty przez naszych parafian jako wotum wdzięczności za odzyskaną niepodległość Ojczyzny. Podczas procesji będziemy modlili się w intencji pokoju na Ukrainie i w świecie. Bardzo zapraszam do wspólnej modlitwy. O godz. 18:30 Msza św. dziękczynna w rocznicę nawiedzenia obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej w naszej parafii. Po Mszy św. zapraszamy na spotkanie w domu parafialnym.
  7. Za tydzień pierwsza Niedziela Adwentu, po Mszy św. o godz. 12:30 spotkanie dla osób biorących udział w Misterium Wcielenia. Msza św. o godz. 17:00 w intencji rodziców i dzieci pierwszokomunijnych.
  8. Od poniedziałku 28. listopada Roraty o godz. 6:30. Po Mszach św. Parafialny Zespół Caritas organizuje śniadania dla dzieci.
  9. Mieszkańcom Kicina z ulicy Poznańskiej numery parzyste od 2 do 18 dziękujemy za prace porządkowe wykonane w tym tygodniu w kościele i na wzgórzu. W bieżącym tygodniu o pomoc prosimy mieszkańców Kicina z ulic: Fiołkowa, Poznańska – numery nieparzyste i Tulipanowa.
  10. Po Mszy św. polecam: listopadowy numer „Naszego Patrona” oraz tygodnik „Niedziela”. Dla dzieci jest niedzielna naklejka. Parafialny Zespół Caritas rozprowadza kalendarz adwentowy „Boski Adwent” w cenie 14 zł.