OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 20.06.2021

XII NIEDZIELA ZWYKŁA

20 CZERWCA 2021

  1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12:00 piętnastominutowy koncert organowy w wykonaniu naszego organisty p. Jarosława Kostki. Na Mszę św. o godz. 18:00 zapraszam młodzież klas ósmych, która od września rozpocznie przygotowanie do sakramentu bierzmowania. Od 17:30 okazja do spowiedzi św.
  2. Z dniem dzisiejszym we wszystkich diecezjach zostaje zniesiona dyspensa od uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej oraz w święta nakazane, która do tej pory obowiązywała w związku z pandemią Covid-19. Z myślą o osobach starszych i chorych w każdą niedzielę będziemy transmitować jedną Mszę św., podczas wakacji o godz. 11:00, po wakacjach o godz. 12:00.
  3. Nabożeństwa czerwcowe: w niedzielę w łączności z koronką do Bożego Miłosierdzia, w pozostałe dni po Mszy św.
  4. W piątek Msza św. na zakończenie roku szkolnego o godz. 8:00. Zapraszam dzieci, młodzież, rodziców i nauczycieli. Podziękujmy wspólnie Panu Bogu za miniony rok nauki. W tym też dniu Msza św. wieczorna z udziałem osób, które podjęły duchową adopcję dziecka poczętego zagrożonego zagładą.
  5. Przed tygodniem otrzymaliśmy opinię Konserwatora Powiatowego dotyczącą lokalizacji i bryły nowej świątyni w Kicinie. Na podstawie przesłanej dokumentacji Powiatowy Konserwator Zabytków pozytywnie zaopiniował zamierzenia inwestycyjne zlokalizowane w sąsiedztwie zabytkowego kościoła. Pełna treść decyzji zostanie zamieszczona w wakacyjnym numerze „Naszego Patrona”. Oczekujemy jeszcze na ostateczną decyzję z Wydziału Dróg przy Urzędzie Gminy dotyczącą zjazdu oraz na warunki Gminnego Przedsiębiorstwa Wodociągowego w Czerwonaku. Dopinając tych punktów będziemy mogli złożyć wniosek o pozwolenie na budowę. Z początkiem października, po uprzednich konsultacjach w gronie osób, które wspomagają mnie i służą głosem doradczym poinformuję parafian na jakim etapie jesteśmy. Jeśli będzie to możliwe przedstawię wstępne koszty inwestycji, przynajmniej pierwszego jej etapu. Nasz obecny budżet przeznaczony na budowę nowego kościoła to suma 300 tys. zł. Bardzo dziękuję za dotychczasowe ofiary i wpłaty na ten cel. Jeśli Pan Bóg pozwoli chciałbym, abyśmy pierwsze prace rozpoczęli na wiosnę przyszłego roku.
  6. W ubiegłą niedzielę na KUL, WT UAM i szkoły katolickie zebraliśmy 760 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.
  7. Mieszkańcom Kicina z ulicy Poznańskiej nry nieparzyste dziękujemy za prace porządkowe wykonane w minionym tygodniu w kościele i na wzgórzu. W bieżącym tygodniu o pomoc prosimy mieszkańców Kicina z ulic: Wiejska i Wodna.
  8. Po Mszy św. polecam kwartalnik „Miłujcie się”, oraz miesięcznik „Od słowa do życia”.