OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 20.03.2022

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

20 MARCA 2022

 1. Rozpoczynamy dzisiaj parafialne rekolekcje wielkopostne. Nauka rekolekcyjna na każdej Mszy św. W poniedziałek i wtorek Msza św. z nauką o godz. 18:00. We wtorek nie będzie Mszy św. o godz. 8:00 rano. Rekolekcje prowadzi ks. biskup Szymon Stułkowski.
 2. Nabożeństwa pasyjne w naszym kościele: droga krzyżowa w piątek o godz. 17:00 z udziałem dzieci i po wieczornej Mszy św. (około 18:30), gorzkie żale w niedzielę o 17:00.
 3. W środę o godz. 19:30 spotkanie dla osób udających się z pielgrzymką do Guadalupe w listopadzie br.
 4. W czwartek od 19:00 do godz. 20:00 adoracja Najświętszego Sakramentu. Do udziału w adoracji szczególnie zapraszam „Brygadę św. Józefa”.
 5. W piątek 25 marca obchodzimy uroczystość Zwiastowania Pańskiego; podczas Mszy św. o godzinie 18.00 nastąpi złożenie uroczystego przyrzeczenia rozpoczynającego duchową adopcję dziecka poczętego zagrożonego zagładą. Wszystkie osoby, które pragną w tym roku włączyć się w dzieło duchowej adopcji prosimy o składanie wypełnionych deklaracji do pudełka z napisem „Duchowa adopcja”. Deklaracje wyłożone są na stoliku w kruchcie.  Prosimy o przyniesienie na Mszę św. świec, które zapalimy podczas przyrzeczenia. Zachęcamy do licznego włączenia się w dzieło Duchowej Adopcji.
 6. Począwszy od przyszłej niedzieli zapraszamy młodzież na spotkania integracyjno-formacyjne w niedzielę po Mszy św. o godz. 18:00, sala na górze w domu parafialnym.
 7. Przed tygodniem na dzieło pomocy „Ad Gentes” zebraliśmy 758 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.
 8. Dziękuję tym wszystkim parafianom, którzy ufundowali chorągiew św. Józefa. Na ten cel zebrano 11070 zł.
 9. W dniach 25. i 26. marca odbędzie się zbiórka żywności dla potrzebujących z naszej parafii. Miejsca zbiórki: w Kicinie, sklep „Dino” oraz u p. Stafeckiego, w Janikowie u p. Greguła.
 10. Mieszkańcom Kicina z ulic: Nowe Osiedle nry nieparzyste i Spokojna dziękujemy za prace porządkowe wykonane w minionym tygodniu w kościele i na wzgórzu. Dziękuję wszystkim osobom, które podjęły dodatkowe prace na wzgórzu i w domu parafialnym W bieżącym tygodniu o pomoc prosimy mieszkańców Kicina z ulic: Berberysowa, Daglezjowa i Pod Lasem.
 11. Polecam: „Nasz Patron”, „Przewodnik Katolicki”, dla dzieci jest niedzielna naklejka. Na stole z prasą w kopertach wyłożone są pamiątkowe zdjęcia z uroczystości bierzmowania.