OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 19.09.2021

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

19 WRZEŚNIA 2021

  1. Dzisiaj po raz kolejny z naszego wzgórza wyruszyła piesza pielgrzymka na uroczystość odpustową w Dąbrówce Kościelnej. Powrót pielgrzymów spodziewany jest ok. godz. 19:00.
  2. W poniedziałek o godz. 18:45 spotkanie Parafialnego Zespołu Liturgicznego.
  3. W czwartek po wieczornej Mszy św. do godz. 21:00 adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji uświęcenia kapłanów, osób powołanych i nowych powołań.
  4. W piątek Msza św. ze szczególnym udziałem osób, które podjęły duchową adopcję dziecka poczętego zagrożonego zagładą.
  5. Spotkanie „Dzieci Maryi” w sobotę o godz. 10:00.
  6. W sobotę od godz. 17:00 do 18:00 okazja do spowiedzi w domu parafialnym.
  7. Z racji Roku św. Józefa, w najbliższą sobotę odbędzie się pielgrzymka z parafii dekanatu czerwonackiego do kościoła w Kicinie. O godz. 13:30 Msza św. na wzgórzu. Zapraszam parafian do wspólnego świętowania. To historyczne wydarzenie dla naszej parafii. Po Mszy św. kawa dla pielgrzymów. Osoby, które chciałyby się włączyć w przygotowanie ciasta proszę o kontakt z p. Barbarą Kubacką, przewodniczącą Caritas parafialnego. Proszę o pomoc w przygotowaniu wzgórza na uroczystość: w czwartek od godz. 10:00 i od godz. 16:00.
  1. Mieszkańcom Kicina z ulic: Działkowa i Rzemieślnicza dziękujemy za prace porządkowe wykonane w minionym tygodniu w kościele i na wzgórzu. W bieżącym tygodniu o pomoc prosimy mieszkańców z ulic Nowe Osiedla numery nieparzyste i Spokojna.
  2. Po Mszy św. polecam „Przewodnik Katolicki”. Dla dzieci jest niedzielna naklejka.
  3. Ogłoszenie Stowarzyszenia LEN. Z inicjatywy mieszkańców Kicina, członków Stowarzyszenia LEN powstał pomysł wykonania „ławki” multimedialnej z wizerunkiem księdza Zbigniewa Pawlaka, wieloletniego proboszcza naszej parafii. Ławka umiejscowiona przy ul. Kościelnej w Kicinie będzie wchodziła w część szerszego projektu o nazwie „TraktStory”, który ma na celu budowę szlaku historyczno-turystycznego, zlokalizowanego w najbliższej okolicy i promującego historię regionu oraz postaci z nim związanych. Pomysł został zgłoszony do Czerwonackiego Budżetu Obywatelskiego na rok 2022. Na stoliku z prasą zostały wyłożone ulotki dotyczące głosowania na projekt. Zachęcamy do jego poparcia.