OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 17.12.2023

III NIEDZIELA  ADWENTU

17 GRUDNIA 2023

 1. Od poniedziałku do piątku Roraty o godz. 6:30.
 2. W czwartek po Mszy św. roratniej do godz. 8:00 adoracja Najświętszego Sakramentu.
 3. Okazja do spowiedzi św. adwentowej w naszym kościele w czwartek od 19:00 do 20:30.
 4. W niedzielę za tydzień Wigilia Bożego Narodzenia. Msze św. o godz. 8:00, 11:00 i 12:30. Przed południem nadzwyczajni szafarze na zgłoszenie mogą odwiedzić chorych z Komunią św. Odwiedziny można zgłaszać w zakrystii. Wieczorem tego dnia zasiądziemy do wigilijnego stołu. Niech nie zabraknie przy nim wspólnej modlitwy i śpiewu kolęd. Przeczytajmy fragment Ewangelii wg św. Łukasza o Narodzeniu Pańskim. Msza św. pasterska o godz. 22:00 i o północy.
 5. Na stoisku z prasą wyłożony jest harmonogram nieustannej nowenny do Matki Bożej z Guadalupe na 2024 rok. Zachęcam do zapisania się i wzięcia udziału w naszej parafialnej modlitwie.
 6. Z dniem 27 grudnia rozpoczną się odwiedziny duszpasterskie. Odwiedzę parafian mieszkających w Kicinie na ulicach, na których nie było kolędy w ubiegłym roku oraz parafian w Janikowie. Zamiarem moim jest, aby kolęda rokrocznie odbywała się według następującego schematu: jednego roku część ulic Kicina oraz Janikowo, w kolejnym roku część ulic Kicina i Kliny. Parafian nieobjętych planem kolędy – zwłaszcza nowych – mogę odwiedzić dodatkowo. Wówczas proszę o zgłoszenie. Zwyczajem poprzednich lat odprawię Msze św. w intencji mieszkańców poszczególnych ulic nieobjętych kolędą. Plan kolędy przed Nowym Rokiem: 27 grudnia od 15:00, ul. Rolna nry parzyste; 28 grudnia od 15:00, ul. Rolna nry nieparzyste, 29 grudnia od 15:00, ul. Kłosowa i Łanowa nry parzyste, 30 grudnia od 10:00, ul. Łanowa nry nieparzyste.
 7. Mieszkańcom Kicina z ulicy Kościelnej i Swarzędzkiej dziękujemy za prace porządkowe wykonane w minionym tygodniu w kościele. W bieżącym tygodniu o pomoc prosimy mieszkańców Kicina z ulic: Liliowa, Nowe Osiedle – nry parzyste i Różana. Na stole z prasą jest wyłożony nowy plan sprzątania, uprzejmie proszę o zabranie. Bardzo dziękuję wszystkim osobom, które troszczą się o nasz kościół i dbają o porządek na wzgórzu kościelnym.
 8. Po Mszy św. polecam grudniowo-styczniowy numer „Naszego Patrona” oraz tygodnik „Niedziela”. Dla dzieci jest niedzielna naklejka. Do nabycia są opłatki i sianko na stół wigilijny oraz świece. Zachęcamy do wsparcia śniadań przygotowywanych przez Caritas Parafialną po Mszach roratnich.
 9. Dzisiaj dzieci z parafialnego klubu rozprowadzają własnoręcznie zrobione pierniki. Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na budowę nowego kościoła.
 10. Dziękuję wszystkim osobom, które w miniony wtorek zaangażowały się w przygotowanie naszej parafialnej uroczystości ku czci Najświętszej Maryi Panny z Guadalupe.
 11. Zmarła nasza parafianka śp. Barbara Klemens z Kicina. Msza św. pogrzebowa we wtorek o godz. 12:00. Po Mszy św. pogrzeb na cmentarzu w Kicinie. Polećmy zmarłą Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…