OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 16.10.2022

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

16 PAŹDZIERNIKA 2022

  1. Pod hasłem „Blask prawdy” obchodzimy dzisiaj XXII Dzień Papieski. Po Mszach św. zbiórka do puszek na Fundusz Dzieła Nowego Tysiąclecia. Przed kościołem Zespół Caritas będzie rozprowadzał papieskie kremówki.
  2. We wtorek święto św. Łukasza, dzień Modlitw za Pracowników Służby Zdrowia.
  3. W czwartek po wieczornej Mszy św. do godz. 20:00 adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji uświęcenia kapłanów, osób powołanych i nowych powołań. Do wspólnej modlitwy w sposób szczególny zapraszam Liturgiczną Służbę Ołtarza oraz członków Rad Parafialnych.
  4. W piątek o godz. 17:00 spotkanie formacyjne Oazy Dzieci Bożych.
  5. W sobotę obchodzimy wspomnienie liturgiczne św. Jana Pawła II.
  6. Za tydzień Światowa Niedziela Misyjna i początek Tygodnia Misyjnego. Taca przeznaczona jest na Papieskie Dzieła Misyjne.
  7. Ogłoszenie Parafialnego Zespołu Caritas. W sobotę i w niedzielę za tydzień po Mszach św. w salce parafialnej odbędzie się zbiórka na rzecz ubogich. Przedmiotem zbiórki będą: koce, termosy, plecaki, skarpety, kurtki zimowe męskie, buty zimowe męskie, czapki, rękawiczki i łyżki do zupy. Zbiórka jest organizowana w związku z przypadającym 13 listopada Światowym Dniem Ubogich.
  8. Mieszkańcom Kicina z ulicy Łanowej dziękujemy za prace porządkowe wykonane w tym tygodniu w kościele i na wzgórzu. Dziękuję wszystkim zaangażowanym osobom. W bieżącym tygodniu o pomoc prosimy mieszkańców Kicina z ulic: Cyprysowa, Jałowcowa, Lawendowa, Sosnowa i Widok. Prosimy jednocześnie parafian oraz osoby mające groby swoich bliskich na naszym cmentarzu o pomoc w pracach porządkowych na cmentarzu i wzgórzu kościelnym w najbliższą sobotę od godz. 9:00.
  9. Po Mszy św. polecam pismo parafialne „Nasz Patron” oraz tygodnik „Niedziela”. Dla dzieci jest niedzielna naklejka.
  10. Ogłoszenie Stowarzyszenia LEN. Chcemy pomóc mieszkającej wśród nas rodzinie, która adoptowała kilkutygodniowe dziecko. Podczas kilku konsultacji zdrowotnych stwierdzono wiele nieprawidłowości. Dziecko zostało skierowanie do poradni rehabilitacyjnej. Potrzebne jest intensywne działanie na teraz. Wobec niemożności podjęcia w najbliższym terminie bezpłatnej rehabilitacji rozpoczęto rehabilitację płatną, która musi być kontynuowana. Chcemy zebrać pieniądze na pokrycie kosztów rehabilitacji do końca roku. Potrzebna jest suma 3 tysięcy złotych. W sobotę i w niedzielę za tydzień po Mszach św. będziemy przed kościołem zbierali ofiary na ten cel. Prosimy o wsparcie inicjatywy.