OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 14.03.2021

IV NIEDZIELA WIELKIGO POSTU

14 MARCA 2021

  1. Rozpoczęliśmy nasze rekolekcje wielkopostne. Przeżywamy je razem ze św. Józefem. W niedzielę nauka rekolekcyjna podczas każdej Mszy św. Od poniedziałku do środy Msza św. z nauką o godz. 10:00 i 18:00. Msza św. o godz. 18:00 będzie transmitowana na kanale YouTube. Rekolekcje głosi ks. Wojciech Nowicki, dyrektor Radia Emaus.
  2. Dzisiaj siódma i ostatnia zarazem niedziela przed uroczystością św. Józefa. Zachęcam do skorzystania z rozważań zamieszczonych na stronie internetowej naszej parafii lub odmówienia litanii do św. Józefa w gronie rodziny.
  3. W piątek obchodzimy uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP, patrona naszego kościoła i parafii. Zapraszam na Mszę św. odpustową o godz. 10:00 i 19:00. Rok św. Józefa, który obchodzimy jest dla nas wielką łaską. W uroczystość nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Droga krzyżowa w tym dniu wyjątkowo o godz. 15:00 i o 17:00 z udziałem dzieci.
  4. Gorzkie żale w niedzielę o godz. 17:00.
  5. W sobotę Msza św. dla rodziców i dzieci pierwszokomunijnych: grupa III o godz. 15:45, grupa IV o godz. 16:45. Przypominam o przyniesieniu świecy chrzcielnej. Po Mszach św. katecheza dla rodziców w domu parafialnym.
  6. W ubiegłą niedziele na inwestycje parafialne zebraliśmy 2269 zł. Dziękuję za ofiary składane na tacę i wpłacane na konto parafialne.
  7. W Wielkim Poście tradycyjnie składamy daninę diecezjalną. Naszym obowiązkiem jest utrzymanie materialne Kościoła – nie tylko parafii, ale też diecezji. W tym roku jako parafia na rzecz Archidiecezji Poznańskiej (Arcybiskupie Seminarium Duchowne, Caritas Archidiecezji Poznańskiej, instytucje centralne) jesteśmy zobowiązani przekazać kwotę 3485 zł. Koperty na daninę diecezjalną można zabrać ze stolika z prasą.
  8. Ze względu na panujący stan epidemii i związane z tym obostrzenia sanitarne w tym roku nie odbędzie się Misterium Męki Pańskiej. Śladem, a zarazem wyrazem naszej tęsknoty za tym wydarzeniem będzie częściowa instalacja przygotowana na wzgórzu. Osoby, które chcą pomóc w dalszych przygotowaniach zapraszamy w sobotę na godz. 9:00.
  9. Mieszkańcom Kicina z ulic: Działkowa i Rzemieślnicza dziękujemy za prace porządkowe wykonane w minionym tygodniu w kościele, w domu parafialnym i na wzgórzu. W bieżącym tygodniu o pomoc prosimy mieszkańców Kicina z ulic: Nowe osiedle nry nieparzyste i Spokojna. Dziękuję osobom, które zaangażowały się w posprzątanie wzgórza przed uroczystością odpustową.
  10. Po Mszy św. do nabycia są paschaliki w cenie 8 zł. Polecam: „Nasz Patron”, „Przewodnik Katolicki”; dla dzieci jest „Niedziela z owieczką”.