OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 12.09.2021

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

12 WRZEŚNIA 2021

 1. W poniedziałek o godz. 21:00 różaniec fatimski i procesja ze świecami.
 2. Spotkanie dla rodziców dzieci klas trzecich dotyczące przyszłorocznej Pierwszej Komunii św. w poniedziałek o godz. 19:00 i w czwartek o godz. 9:00 w kościele. Terminy do wyboru.
 3. W środę pielgrzymka osób chorych, starszych i niepełnosprawnych do Sanktuarium na Świętej Górze k. Gostynia. Wyjazd sprzed kościoła o godz. 8:00 rano.
 4. W czwartek po wieczornej Mszy św. do godz. 21:00 adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji uświęcenia kapłanów, osób powołanych i nowych powołań.
 5. W piątek o godz. 19:00 Msza św. dla młodzieży klas pierwszych szkoły średniej przygotowującej się do sakramentu bierzmowania. Po Mszy św. spotkanie informacyjne.  Okazja do spowiedzi św. w czwartek od 19:00 do 21:00.
 6. Spotkanie „Dzieci Maryi” w sobotę o godz. 10:00.
 7. W sobotę od godz. 17:00 do 18:00 okazja do spowiedzi w domu parafialnym.
 8. W przyszłą niedzielę po raz kolejny wyruszymy w pieszej pielgrzymce na uroczystość odpustową w Dąbrówce Kościelnej. Bardzo serdecznie zapraszam parafian do udziału w pielgrzymce i odpuście. Wyjście o godz. 5:00 rano sprzed kościoła, powrót ok. godz. 19:00.
 9. Z racji Roku św. Józefa, w sobotę 25 września br. odbędzie się pielgrzymka z parafii dekanatu czerwonackiego do kościoła w Kicinie. O godz. 13:30 Msza św. na wzgórzu. Zapraszam parafian do wspólnego świętowania. To historyczne wydarzenie dla naszej parafii. Po Mszy św. kawa dla pielgrzymów. Osoby, które chciałyby się włączyć w przygotowanie ciasta proszę o kontakt z p. Barbarą Kubacką, przewodniczącą Caritas parafialnego.
 10. W ubiegłą niedzielę na Mszy św. dziękczynnej za plony zebraliśmy 1190 zł. Pieniądze te przeznaczamy na zakup sprzętu ogrodowego. Na inwestycje parafialne zebraliśmy 3213 zł. Od października taca z pierwszych niedziel będzie przeznaczona na budowę nowego kościoła w Kicinie. 24 sierpnia br. złożyłem w Starostwie Powiatowym wniosek o pozwolenie na budowę nowej świątyni. Ukończony został projekt architektoniczny i budowlany kościoła. Obecnie trwają prace nad projektem technicznym; po jego ukończeniu będziemy mogli oszacować, przynajmniej w przybliżeniu koszty pierwszego etapu budowy. Bardzo dziękuję za ofiary składane na tacę i wpłacane na konto.
 1. Mieszkańcom Kicina z ulic: Okrężna, Rumiankowa i Zakątek dziękujemy za prace porządkowe wykonane w minionym tygodniu w kościele i na wzgórzu. W bieżącym tygodniu o pomoc prosimy mieszkańców Kicina z ulic: Działkowa i Rzemieślnicza.
 2. Po Mszy św. polecam wrześniowy numer „Naszego Patrona”, „Przewodnik Katolicki”. Dla dzieci jest książeczka niedzielna z naklejkami.
 3. Ogłoszenie Stowarzyszenia LEN. Z inicjatywy mieszkańców Kicina, członków Stowarzyszenia LEN powstał pomysł wykonania „ławki” multimedialnej z wizerunkiem księdza Zbigniewa Pawlaka, wieloletniego proboszcza naszej parafii. Ławka umiejscowiona przy ul. Kościelnej w Kicinie będzie wchodziła w część szerszego projektu o nazwie „TraktStory”, który ma na celu budowę szlaku historyczno-turystycznego, zlokalizowanego w najbliższej okolicy i promującego historię regionu oraz postaci z nim związanych. Pomysł został zgłoszony do Czerwonackiego Budżetu Obywatelskiego na rok 2022. Na stoliku z prasą zostały wyłożone ulotki dotyczące głosowania na projekt. Zachęcamy do jego poparcia.