OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 10.12.2023

II  NIEDZIELA ADWENTU

10 GRUDNIA 2023

 1. Dzisiejsza niedziela jest Dniem Modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po Mszach św. zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. O 15:00 w kościele pierwsze „Misterium Guadalupe”. Zapraszamy parafian i gości.
 2. Od poniedziałku do piątku Roraty o godz. 6:30. Po Mszach św. Parafialny Zespół Caritas organizuje śniadania dla dzieci.
 3. W poniedziałek o godz. 20:00 w domu parafialnym w sali na górze projekcja filmu „Guadalupe. Cudowny obraz”.
 4. We wtorek 12 grudnia o godz. 18:30 Msza św. odpustowa ku czci NMP z Guadalupe. Mszy św. będzie przewodniczył ks. Jerzy Molewski ze Zgromadzenia Księży Chrystusowców. O godz. 18:00 w uroczystej procesji przejdziemy z kapliczki do kościoła. W ciągu dnia czuwanie w „Małym Domku Maryi”. Zwyczajem meksykańskim zachęcam do składania róż przed wizerunkiem Maryi.
 5. Na stoisku z prasą wyłożony jest harmonogram nieustannej nowenny do Matki Bożej z Guadalupe na 2024 rok. Zachęcam do zapisania się i wzięcia udziału w naszej parafialnej modlitwie.
 6. Zaplanowane na poniedziałek i środę spotkania dla rodziców dzieci klas trzecich są odwołane.
 7. W czwartek po Mszy św. roratniej do godz. 8:00 adoracja Najświętszego Sakramentu.
 8. W niedzielę za tydzień po każdej Mszy św. dzieci z parafialnego klubu będą rozprowadzały własnoręcznie zrobione pierniki. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na budowę nowego kościoła.
 9. Mieszkańcom Kicina z ul. Suchej dziękujemy za prace porządkowe wykonane w tym tygodniu w kościele. W bieżącym tygodniu o pomoc prosimy mieszkańców Kicina z ulic: Kościelna, Ks. Haase, Swarzędzka, Św. Jakuba.
 10. Po Mszy św. polecam grudniowo-styczniowy numer „Naszego Patrona” oraz tygodnik „Niedziela”. Dla dzieci jest niedzielna naklejka.
 11. Przed kościołem można nabyć świece wigilijne: małe w cenie 10 zł oraz duże w cenie 20 zł. Są również do nabycia opłatki wigilijne. W ciągu tygodnia po Mszach św. roratnich będzie wystawiona puszka na wsparcie śniadań organizowanych przez Caritas parafialną.
 12. Dziękujemy wszystkim osobom, które włączyły się w zbiórkę żywności. Zebrana dary zostaną przekazane osobom potrzebującym oraz ofiarom wojny na Bliskim Wschodzie i Ukrainie.
 13. Przypominamy ogłoszenie Stowarzyszenia Len. Na prośbę ukraińskiej rodziny mieszkającej w Kicinie, zwracamy się z prośbą o przekazywanie niedopalonych resztek świec. Z zebranego wosku i parafiny będą wykonane świece, które zostaną wysłane do żołnierzy na front. Można również przekazać całe świece. W bocznym wyjściu z kościoła będzie wystawiony karton na zbiórkę. Akcja ma charakter długoterminowy.