OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 09.08.2020

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

09 SIERPNIA 2020

  1. W poniedziałek święto św. Wawrzyńca męczennika. O godz. 19:45 spotkanie Parafialnego Zespołu Liturgicznego.
  2. W czwartek od 18:00 do 19:00 adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji uświęcenia kapłanów i nowych powołań. O godz. 21:00 różaniec fatimski i procesja ze świecami.
  3. W sobotę obchodzimy uroczystość Wniebowzięcia NMP. W tym dniu przypada 100. rocznica „Cudu nad Wisłą”. Msze św. w naszym kościele: w piątek w wigilię uroczystości o godz. 19:00, w sobotę o 8:00, 11:00 i 19:00. Po Mszach św. święcenie kwiatów i ziół oraz zbiórka do puszek na Caritas Archidiecezjalną.
  4. Przyszłą niedzielę będziemy przeżywali w duchu solidarności z mieszkańcami Bejrutu. Obejmiemy wspólną modlitwą ofiary eksplozji, która miała miejsce w stolicy Libanu w miniony wtorek. Po Mszach św. zbiórka środków finansowych, które za pośrednictwem Caritas Polska, zostaną przekazane na rzecz poszkodowanych.
  5. W ubiegłą niedzielę na inwestycje parafialne zebraliśmy 2666 zł. Dziękuję za ofiary składane na tacę oraz wpłacane na konto parafialne.
  6. W niedzielę 6 września br. podziękujemy Panu Bogu za tegoroczne zbiory. Już dzisiaj zapraszam wszystkich parafian, rolników, sadowników i ogrodników na uroczystą Mszę św. w tym dniu o godz. 15:00 w kościele.
  7. Mieszkańcom Janikowa z ulic: Asfaltowa nry nieparzyste i Spadzista dziękujemy za prace porządkowe wykonane w minionym tygodniu w kościele i na wzgórzu. W bieżącym tygodniu o pomoc prosimy mieszkańców Janikowa z ulic: Ogrodnicza i Podgórna.
  8. Po Mszy św. polecam „Przewodnik Katolicki”, miesięcznik „Od słowa do życia”, oraz „List do chorych”.