OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 08.11.2020

XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA

8 LISTOPADA 2020

 1. Od soboty w kościołach obowiązuje zasada: 1 osoba na 15 m2 w czasie uroczystości religijnych, co w przypadku naszego kościoła oznacza 12 osób. Osoby, które nie zmieszczą się we wskazanej liczbie mogą stać na zewnątrz kościoła. Transmisja Mszy św. z naszego kościoła o godz. 10:00 i 12:00. Link do transmisji znajduje się na stronie internetowej naszej parafii: kicin.archpoznan.pl
 2. Bezpośrednio po każdej Mszy św. można przystąpić do Komunii św. Zachęcam do częstego praktykowania Komunii duchowej, w której na sposób duchowy przyjmujemy Pana Jezusa i jednoczymy się z Nim.
 3. Okazja do spowiedzi przed Mszą św. lub po indywidualnym umówieniu się.
 4. Od 1 do 30 listopada można codziennie uzyskać odpust zupełny dla jednej osoby zmarłej pod następującymi warunkami: przyjęcie Komunii św., pobożne nawiedzenie cmentarza, odmówienie „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”, dowolna modlitwa w intencjach Ojca św. oraz brak przywiązania do grzechu.
 5. Wymienianki za zmarłych proszę składać do skarbony w kruchcie. Naszych bliskich zmarłych będziemy polecać Bożemu Miłosierdziu od 9 listopada w dni powszednie kwadrans przed Mszą św.
 6. Proszę o kontakt w biurze parafialnym w sprawie nie odprawionych intencji mszalnych w dniach od 26 do 30 października br.
 7. Dzisiaj po Mszach św. zbiórka do puszek na potrzeby Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu.
 8. W środę we wspomnienie św. Marcina z Tours obchodzimy Święto Niepodległości. Msze św. w tym dniu wg porządku niedzielnego. Zachęcam do modlitwy w intencji Ojczyzny.
 9. W przyszłą niedzielę obchodzimy 268 rocznicę poświęcenia naszego kościoła. O godz. 12:00 Msza św. w intencji dobroczyńców kościoła i parafii.
 10. Zawieszone pozostają aż do odwołania katechezy dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.
 11. Dziękuję wszystkim osobom, które w tym tygodniu zaangażowały się w porządki na cmentarzu i na wzgórzu kościelnym. W bieżącym tygodniu o pomoc w sprzątaniu kościoła proszę mieszkańców Kicina z ulic: Nagietkowa, Prosta, Strumykowa, Szkolna i Wichrowa.
 12. Po Mszy św. polecam: listopadowy nr „Naszego Patrona”, „Przewodnik Katolicki” i miesięcznik „Od słowa do życia”. Dla dzieci jest „Mały Przewodnik Katolicki” oraz „Niedziela z owieczką”.