OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 05.12.2021

II NIEDZIELA ADWENTU

5 GRUDNIA 2021

 1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 8:00 spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca. Po wszystkich Mszach św. zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
 2. Msze św. roratnie od poniedziałku do piątku o godz. 6:30. Trwa nowenna przed wspomnieniem liturgicznym Najświętszej Maryi Panny z Guadalupe. W przyszłą niedzielę, w dzień wspomnienia po Mszy św. o godz. 12:00 odmówimy modlitwę wspólną za przyczyną Matki Bożej z Guadalupe.
 3. W poniedziałek wspomnienie św. Mikołaja biskupa, o godz. 18:00 spotkanie Akcji Katolickiej.
 4. Katecheza dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych i wczesnokomunijnych w poniedziałek o 19:00 lub w środę o 9:00, terminy do wyboru. Msza św. w intencji dzieci komunijnych i ich rodziców w sobotę o godz. 16:30.
 5. W środę obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, w tym dniu kończymy Rok świętego Józefa. Po Mszy św. porannej zostanie poświęcona figura Niepokalanej ofiarowana przez naszych parafian. Dzieci uczestniczące w Roratach proszę o przyniesienie lampionów. Po Mszy św. przejdziemy procesyjnie z figurką Niepokalanej do szkoły. Podczas Mszy św. o godz. 18:00 ponowimy akt zawierzenia św. Józefowi, chcemy też podziękować naszemu patronowi za pomoc w przygotowaniu Nawiedzenia Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej.
 6. W czwartek od 19:00 do 20:00 adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji uświęcenia kapłanów, osób powołanych i nowych powołań. O godz. 20:00 spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.
 7. W piątek o godz. 19:30 spotkanie Parafialnej Rady Ekonomicznej.
 8. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 10:00 nastąpi uroczyste przyjęcie medali przez Dzieci Maryi. Z racji wspomnienia Matki Bożej z Guadalupe zachęcam wszystkie dzieci do przyjścia w strojach meksykańskich.
 9. Mieszkańcom Kicina z ulicy Fabrycznej dziękujemy za prace porządkowe wykonane w minionym tygodniu w kościele. Dziękuję Panom za uprzątnięcie dekoracji po uroczystości Nawiedzenia. W bieżącym tygodniu o pomoc w sprzątaniu kościoła prosimy mieszkańców Kicina z ulic: Fiołkowa i Tulipanowa.
 10. Ogłoszenia Parafialnego Zespołu Caritas. Po Mszach św. można nabyć opłatki oraz świece wigilijne, małe w cenie 8,50 zł i duże 18 zł. W sobotę 11 grudnia br. w sklepach: „Dino” w Kicinie oraz u pani Marii Greguła w Janikowie zostanie przeprowadzona zbiórka żywności dla potrzebujących naszej parafii.
 11. Polecam: „Przewodnik Katolicki” oraz kalendarz wydany przez Archiwum Archidiecezjalne w Poznaniu. Dla dzieci jest niedzielna naklejka. W przyszłą niedzielę ukaże się grudniowo-styczniowy numer „Naszego Patrona”, a w nim relacja i zdjęcia z uroczystości Nawiedzenia. Na stronie internetowej parafii pod hasłem „Transmisja Mszy św.” znajduje się dwugodzinna relacja z powitania Matki Bożej. Jest też dostępny link do skopiowania relacji. Będzie on ważny przez dwa tygodnie.