OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 03.12.2023

I NIEDZIELA ADWENTU

3 GRUDNIA 2023

 1. Dzisiaj rozpoczynamy nowennę przed uroczystością parafialną ku czci Najświętszej Maryi Panny z Guadalupe. Ze stoiska z prasą można zabrać tekst nowenny do indywidualnego odmawiania. Po Mszy św. godz. 12:30 spotkanie dla osób biorących udział w Misterium Wcielenia.
 2. Od poniedziałku do piątku Roraty o godz. 6:30. Po Mszach św. Parafialny Zespół Caritas organizuje śniadania dla dzieci.
 3. W poniedziałek o godz. 18:00 spotkanie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej.
 4. W czwartek po Mszy św. roratniej do godz. 8:00 adoracja Najświętszego Sakramentu.
 5. W piątek obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 6. Przyszła niedziela jest Dniem Modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po Mszach św. zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
 7. W niedzielę za tydzień o godz. 15:00 w kościele pierwsze „Misterium Guadalupe. Zapraszamy parafian i gości.
 8. W poniedziałek 11 grudnia o godz. 20:00 w domu parafialnym w sali na górze projekcja filmu „Guadalupe. Cudowny obraz”.
 9. We wtorek 12 grudnia o godz. 18:30 Msza św. odpustowa ku czci NMP z Guadalupe. Mszy św. będzie przewodniczył ks. Jerzy Molewski ze Zgromadzenia Księży Chrystusowców. O godz. 18:00 w uroczystej procesji przejdziemy z kapliczki do kościoła. W ciągu dnia czuwanie w „Małym Domku Maryi”. Zwyczajem meksykańskim zachęcam do składania róż przed wizerunkiem Maryi. To wyraz naszego przywiązania i miłości do Matki Najświętszej.
 10. Mieszkańcom Kicina z ul. Rolnej dziękujemy za prace porządkowe wykonane w tym tygodniu w kościele i w domu parafialnym. W bieżącym tygodniu o pomoc prosimy mieszkańców Kicina z ul. Suchej.
 11. Po Mszy św. polecam grudniowo-styczniowy numer „Naszego Patrona”, tygodnik „Niedziela” oraz miesięcznik „Od słowa do życia”. Dla dzieci jest niedzielna naklejka.
 12. Informacja Parafialnego Zespołu Caritas. Przed kościołem można nabyć świece wigilijne: małe w cenie 10 zł oraz duże i kuliste w cenie 20 zł. Są również do nabycia opłatki wigilijne. W dniach 8 i 9 grudnia w sklepach: „DINO” w Kicinie oraz w sklepie u pani Marii Greguła w Janikowie zostanie przeprowadzona zbiórka żywności. Zebrana żywność zostanie przekazana osobom potrzebującym oraz ofiarom wojny na Bliskim Wschodzie i Ukrainie.
 13. Ogłoszenie Stowarzyszenia Len. Na prośbę ukraińskiej rodziny mieszkającej w Kicinie, zwracamy się z prośbą o przekazywanie niedopalonych resztek świec. Z zebranego wosku i parafiny będą wykonane świece, które zostaną wysłane do żołnierzy na front. Można również przekazać całe świece. W bocznym wyjściu z kościoła będzie wystawiony karton na zbiórkę. Akcja ma charakter długoterminowy.