OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 02.08.2020

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

2 SIERPNIA 2020

  1. Wczoraj rozpoczęliśmy miesiąc sierpień. Tradycyjnie Kościół w Polsce w tym miesiącu zachęca do abstynencji. „W obliczu niszczycielskiej plagi pijaństwa i alkoholizmu pięknym patriotycznym czynem jest podjęcie decyzji o dobrowolnej abstynencji. To świadectwo z pewnością przyniesie błogosławione skutki w życiu osobistym, rodzinnym, społecznym, ale także w życiu całego naszego narodu” – napisał przewodniczący Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych.
  2. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca, po Mszy św. o godz. 8:00 spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca. W dniu dzisiejszym można dostąpić dla siebie lub dla osoby zmarłej odpustu zupełnego Porcjunkuli, za pobożne nawiedzenie kościoła parafialnego, odmówienie modlitwy Ojcze nasz i Wierzę w Boga; pozostałe warunki to stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu i przyjęcie Komunii św.
  3. W tym tygodniu przypada:

– pierwszy czwartek miesiąca, od 18:00 do 19:00 adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji uświęcenia kapłanów, nowych powołań i za osoby powołane; w tym dniu obchodzimy święto  Przemienienia Pańskiego;

– pierwszy piątek miesiąca, odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 8:30, okazja do spowiedzi św.  od 17:30 do 19:00;

  1. Przed tygodniem na zakup misyjnych środków transportu zebraliśmy 2507 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona jest na KUL, WT UAM i szkoły katolickie.
  2. Mieszkańcom Janikowa z ulic: Asfaltowa nry parzyste i Mała dziękujemy za prace porządkowe wykonane w minionym tygodniu w kościele i na wzgórzu. Dziękuję wszystkim innym osobom, które dbają o teren przykościelny. W bieżącym tygodniu o pomoc prosimy mieszkańców Janikowa z ulic: Asfaltowa nry nieparzyste i Spadzista.
  3. Po Mszy św. polecam  „Przewodnik Katolicki” oraz miesięcznik „Od słowa do życia”.