OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 01.11.2020

UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

1 LISTOPADA 2020

 1. Dzisiaj wszystkie Msze św. odprawiane są w kościele wg porządku niedzielnego.
 2. Msze św. w Dzień Zaduszny o godz. 10:00, 17:00 i 19:00. Do jutra włącznie zamknięty pozostaje cmentarz parafialny.
 3. Z racji choroby ks. Proboszcza i ks. kanonika Jerzego Stachowiaka od wtorku do czwartku kościół będzie zamknięty. Bardzo dziękujemy za okazaną pomoc i duchową łączność z nami. Naszą modlitwą obejmujemy chorych i wszystkich naszych parafian.
 4. Po ósmym listopada proszę o kontakt w biurze parafialnym w sprawie nie odprawionych w ostatnim czasie intencji mszalnych.
 1. Decyzją Stolicy Apostolskiej od 1do 30 listopada można codziennie uzyskać odpust zupełny dla jednej osoby zmarłej pod następującymi warunkami: przyjęcie Komunii św., pobożne nawiedzenie cmentarza, odmówienie „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”, dowolna modlitwa w intencjach Ojca św. oraz brak przywiązania do grzechu. Jak tylko będzie to możliwe zachęcam do indywidualnego nawiedzenia cmentarza i modlitwy.
 2. Bardzo zachęcam do włączenia się w inicjatywę modlitewną „Różaniec do Granic Nieba” i w dniach od 1 do 8 listopada odmawiania różańca w naszych rodzinach. Modlitwa kształtuje ludzkie sumienia i daje moc w przeciwnościach.
 3. W najbliższy pierwszy piątek miesiąca nie będzie wyjazdu do chorych z posługą sakramentalną. Msza św. w tym dniu o godz. 17:00 i 18:00. Okazja do spowiedzi św. w piątek oraz w inne dni pół godziny przed Mszą św.
 4. W przyszłą niedzielę po Mszach św. zbiórka do puszek na potrzeby Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu.
 1. Wymienianki za zmarłych proszę składać do skarbony w kruchcie. Naszych bliskich zmarłych będziemy polecać Bożemu Miłosierdziu od 9 listopada w dni powszednie kwadrans przed Mszą św.
 2. W najbliższą sobotę o pomoc w sprzątaniu kościoła i wzgórza proszę mieszkańców Kicina z ulic: Zbożowa i Żniwna. W tym dniu również – jeśli będzie to możliwe – od godz. 9:00 chcemy kontynuować prace porządkowe na naszym cmentarzu. Zapraszam do pomocy wszystkie chętne osoby.
 3. Na bramie cmentarza została zawieszona skarbona z napisem „Na wywóz śmieci”. Uprzejmie proszę o wsparcie tej inicjatywy. Wywóz jednego kontenera śmieci to koszt 730 zł. Od połowy września do końca października wywieziono trzy kontenery.
 1. Po Mszy św. polecam: listopadowy nr „Naszego Patrona”, w nim m.in. artykuł: Święty Karol Boromeusz – kapłan w czasach zarazy, ponadto „Przewodnik Katolicki” oraz miesięcznik „Od słowa do życia”. Zelatorów Róż Różańcowych proszę o zabranie miesięcznika „Różaniec”. Dla dzieci jest „Niedziela z owieczką”.
 2. Na stronie internetowej naszej parafii zamieszczane są bieżące informacje dotyczące funkcjonowania naszego kościoła i parafii.