OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 01.08.2021

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1 SIERPNIA 2021

  1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca, po Mszy św. o godz. 8:00 zebranie członków Wspólnoty Żywego Różańca.
  2. Kierując się wskazaniem naszych Biskupów zachęcam w sierpniu do wstrzemięźliwości od alkoholu. Do wyrzeczenia dołączmy osobistą intencję.
  3. W poniedziałek po Mszy św. zebranie Akcji Katolickiej. W tym dniu za pobożne nawiedzenie kościoła parafialnego można uzyskać dla siebie lub dla osoby zmarłej łaskę odpustu zupełnego Warunkiem dostąpienia odpustu jest przyjęcie komunii św., odmówienie modlitwy Ojcze nasz i Wierzę w Boga oraz brak przywiązania do grzechu.  
  4. W tym tygodniu przypada:

– pierwszy czwartek miesiąca, po Mszy św. do godz. 21:00 adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji uświęcenia kapłanów i nowych powołań

– pierwszy piątek miesiąca, święto Przemienienia Pańskiego, odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 9:00, spowiedź św.  od 17:30 do 19:00

– pierwsza sobota miesiąca, nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi, od godz. 8:00 okazja do spowiedzi, o 8:30 różaniec i o 9:00 Msza św.

  1. W przyszłą niedzielę pani Sołtys wraz z Radą Sołecką w Kicinie organizują spotkanie dla seniorów i emerytów. O godz. 16:00 Msza św. połączona z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych. Po Mszy św. spotkanie przy kawie w domu parafialnym.
  2. Caritas Archidiecezji Poznańskiej zaprasza na doroczną pielgrzymkę osób chorych, starszych i niepełnosprawnych do Sanktuarium na Świętej Górze k. Gostynia, w dniu 15. września br. Caritas naszej parafii organizuje transport dla chętnych osób. Parafianie, którzy chcieliby wziąć udział w pielgrzymce proszeni są o dokonanie zgłoszenia w zakrystii do dnia 15. sierpnia.
  3. Przed tygodniem na zakup misyjnych środków transportu zebraliśmy 2579 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.
  4. Mieszkańcom Janikowa z ulic: Asfaltowa nry parzyste i Mała dziękujemy za prace porządkowe wykonane w minionym tygodniu w kościele i na wzgórzu. W bieżącym tygodniu o pomoc prosimy mieszkańców Janikowa z ulic Asfaltowa nry nieparzyste i Spadzista.
  5. Po Mszy św. polecam wakacyjny numer „Naszego Patrona” oraz miesięcznik „Od słowa do życia”.